14 grudnia 2023

kiermasz świąteczny

Szkolny kiermasz świąteczny to wyjątkowe wydarzenie, które wprowadza wszystkich w nastrój zbliżających się świąt.
I w naszej szkole Rada Rodziców po raz kolejny zorganizowała bożonarodzeniowy kiermasz, który był okazją nie tylko do świątecznych zakupów ale i do głębszych przeżyć.
Podczas imprezy można było skorzystać z pysznej herbaty, nabyć świeżo upieczone ciasta, stroiki i kartki świąteczne – wszystko przygotowane własnoręcznie przez rodziców. Atrakcją dla najmłodszych był udział w warsztatach cukierniczych przygotowanych przez Fabrykę Małego Cukiernika oraz możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć w fotobudce.
Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to jednak nie tylko światełka, bombki i prezenty. To duch dawania bez myśli o otrzymywaniu. To porzucanie nic nieznaczących i podkreślanie prawdziwych wartości. I o tych wartościach najważniejszych przypomnieli wszystkim uczniowie naszej szkoły oraz zespół Rogoźna Folk podczas wystawionego przez nich przedstawienia - II części dramatu „Dziady”. Młodzi artyści – Wiktor, Kuba, dwóch Mikołajów, Filip, Przemek, Laura, Kinga, Małgosia, Marcelina i Zosia oraz członkowie zespołu dali z siebie wszystko. Na scenie, w mrocznej scenerii kolejno pojawiały się duchy przywoływane przez guślarza, drapieżne ptaki nocne, a wszystkim obrzędom towarzyszyły potęgujące nastrój słowa chóru: ,,Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…”. Drugą częścią uczty duchowej był koncert zespołu Rogoźna Folk, podczas którego usłyszeliśmy najpiękniejsze świąteczne piosenki, bo przecież trudno wyobrazić sobie święta bez pięknej, nastrojowej muzyki. Na koniec czekała nas dawka humoru - niezawodni Cila i Hubert czyli Nina i Przemek, których naszło na spominki jak to Hubert do Cilki na zolyty na kole drałowoł…
Dziękujemy nauczycielom, którzy z wyrozumiałością podeszli do prób podczas ich lekcji, wolontariuszom, p. Kindze za przygotowanie dekoracji, p. Dianie i Ani za pomoc w udekorowaniu sali do przedstawienia, p. Michałowi za czuwanie nad sprzętem podczas występów, p. Beacie Glińskiej za uchwycenie tych niezapomnianych chwil na filmiku oraz wszystkim Rodzicom i Nauczycielom, którzy zechcieli nas oglądać i wspierać dobrym słowem.
A przede wszystkim dziękujemy Uczniom za ich zaangażowanie i wysiłek włożony w realizację naszego wspólnego dzieła.

 

osemkowaakademia.pl

Stowarzyszenie Edukacyjno - Kulturalne
"Ósemkowa Akademia Umiejętności"

przy ZSP nr 8 w Żorach
      44 - 240  Żory, ul. Wysoka 13